Různé formy léčby a kontakty

Ambulantní forma pomoci

Ambulantní forma psychoterapie a psychiatrická pomoc znamená pravidelně docházet na konzultace s odborníkem do jeho ordinace.

Ambulantní psychiatrická léčba obnáší schůzky se svým psychiatrem, který s klientem probírá jeho psychický stav a dle potřeby předepisuje léky.

Ambulantní terapeutická léčba znamená pravidelné setkávání s psychoterapeutem, který svého klienta provází nelehkými životními situacemi. Podrobněji viz Co je to psychoterapie? (jak probíhá, co mohu očekávat?). Ambulantní formu léčby či řešení psychických potíží nabízí naše centrum. Více se o nás dozvíte na stránkách Psycholog pro dospělé, Dětský psycholog a Terapeutický tým. Informace o objednání najdete na stránce Kontakt a jak se objednat. Doporučujeme také pročíst Ceník a podmínky psychoterapie.

Psychiatrické léčebny - hospitalizace

Léčba psychických potíží a onemocnění vyžadující hospitalizaci probíhá nejčastěji v psychiatrických léčebnách. Uvádíme zde kontakty psychiatrických léčeben s odkazy na jejich internetové stránky.

Svépomocné skupiny

Svépomocné skupiny tvoří lidé, které spojuje společný problém. Schází se bez účasti psychoterapeutů. Svoji tradici mají hlavně v Americe. Následně uvádíme některé skupiny bojující se závislostmi.

Terapeutické komunity

Denní stacionáře