Mgr. Nina Šimůnková

psychoterapeutka pro dospělé a dospívající

Vystudovala psychologii na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. V současné době dokončuje supervizní část daseinsanalytického psychoterapeutického výcviku. Je kandidátním členem České asociace pro psychoterapii.

Čtyři roky pracovala s klienty s poruchami osobnosti v terapeutické komunitě Kaleidoskop, kde si rozšířila paletu terapeutických nástrojů o prvky DBT a KBT. Ve svém předchozím zaměstnání doprovázela samoživitele náročným obdobím rozvodu či rozchodu, a s některými z nich se dotýkala problematiky domácího násilí.

V individuální práci s klienty se zaměřuje na úzkosti, deprese, náročná životní období (rozchod, životní rozcestí), potíže v mezilidských vztazích, potíže se zvládáním stresu a emocí, témata spojená se sebe-vědomím a zabývá se také daseinsanalytickým výkladem snů.

Své klienty vede k sebepoznání a porozumění souvislostem v jejich životě a nabízí terapeutické nástroje, které mohou pomoci zvládat obtížné situace. Je přesvědčena o tom, že psychoterapie může zlepšit kvalitu života, ačkoli je to mnohdy náročný a namáhavý proces.

Nina Šimůnková - ZnamyLekar.cz