Mgr. Michala Krejčová

terapeutka pro dospělé i děti, rodiny a páry

Je absolventkou komplexního psychoterapeutického výcviku v systemické terapii (Cestou systemických terapií, ISZ-MC) a komplexního kurzu krizové intervence. Vystudovala obor Sociální a charitativní práce na Univerzitě Karlově v Praze.

Ve své praxi využívá hlavně narativní a na řešení orientovaný přístup. Hlavním nástrojem práce je rozhovor, někdy využívá práci s terapeutickými kartami, pískovištěm a další.

V psychoterapii pracuje s dospělými, dospívajícími, staršími dětmi, páry i rodinami.

Nejčastější témata, která s klienty řeší jsou stres, sebevědomí, problémy ve vztazích, potíže v komunikaci s okolím, úzkosti a obavy, zpracování negativních až traumatických zážitků.

Pracovala s dětmi, rodiči i celými rodinami v náročných situacích – výchovné problémy, rodiny s konflikty, pěstounské rodiny, rodiče po odebrání dítěte atp. (Dům tří přání, Barevný svět dětí). V průběhu těchto prací se setkala s nejrůznějšími tématy – konflikty, otázky identity a sebevědomí, výchovné problémy, rodičovské dovednosti, úzkosti, deprese, traumata atp.

Je členkou České asociace pro psychoterapii.

Mgr. Michala Krejčová není zdravotnickým pracovníkem a neposkytuje zdravotnické služby. Je zapojena do projektu VZP: Zvýšení dostupnosti psychosociální podpory.

Psychoterapii vnímá jako společnou cestu, kde je její hlavní činností být na této cestě dobrým průvodcem. Důležité je pro ni vytvoření bezpečného prostoru, kde je možné mluvit o čemkoli a kde můžete lépe porozumět sobě i ostatním, najít možnosti řešení svých potíží a v neposlední řadě se vyrovnat s těžkostmi, které jste na své cestě potkali.

Při práci vychází z toho, že každý je jedinečný a na nejlepší řešení svých potíží může přijít sám. A je připravena mu v tom maximálně pomoci. Nedává tedy žádné univerzální rady, naopak se snaží v při spolupráci najít řešení „šité na míru“.